KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13767057
nr 1376 7057
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man. Olja på duk, 74x47cm, yttermått inklusive ram: 84x57 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 1 februari 2021
kl 18:10:35
100 kr
150 kr
350 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta